Adam Šoukal byl hostem podcastu Myšlení finančníků, kde vyprávěl svůj příběh a zajímavosti ze světa fintechu. Adam je úspěšný mladý podnikatel, zástupce české fintech scény a majitel Platební instituce Roger. Tato faktoringová P2P platforma zkracuje malým a středním podnikům splatnosti faktur, prostřednictvím investorů, kteří faktury odkupují a vykrývají tak firmám hotovostní toky.

Myšlení finančníků - Adam Šoukal

Již během studia na vysoké škole v Brně začal získávat důležité kontakty a zkušenosti ve Španělsku a Nizozemí. Po úspěšném ukončení vysoké školy začal pracovat ve velké auditorské společnost PwC v oddělení restrukturalizací, kde se zaměřoval na projekty v oblasti corporate finance a pracovního kapitálu. Český háj mu byl ale příliš malý, a protože chtěl vždy pracovat v zahraničí, vydal se zkusit štěstí do ekonomického srdce Evropy – Londýna. Tam pracoval v největší retailové bance na světě v Banco Santander.

Po 2 letech tvrdé práce se v roce 2013 rozhodl postavit vlastní byznys, kde se nechal inspirovat britskou fintech společností Market Invoice. Odešel zpět do ČR a založil firmu Investiční aukce. Tu v roce 2018 přejmenoval na Platební instituce Roger.

Adam je člověk, který má obrovský přehled v oblasti corporate finance a především ho jeho práce neskutečně baví. To se samozřejmě promítá do úspěchů jeho firmy a spokojenosti jejich zákazníků. Jako zástupce české fintech scény prošlapává cestičku dalším projektům a ukazuje, jak se má správně dělat byznys.

Celý podcast Myšlení finančníků s Adamem Šoukalem si můžete poslechnout na stránkách Michala Doubka.