Ještě než nás všechny pohltila vánoční nálada, tak jsme se společně s dalšími třemi zástupci českých fintechů sešli a popovídali si o jeho budoucnosti.

Na debatu, která se konala 12. prosince v Praze se dostavili  CEO Twisto Michal Šmída, CEO Zonky Pavel Novák, CEO Fundlift Radek Musil a CEO Platební instituce Roger Adam Šoukal.

Všichni se shodli na přínosnosti vytvoření první české fintech asociace ČEFTAS, u jejíhož vzniku byla i Platební instituce Roger. Dle diskutérů má pozitivní vliv na kulturu a standarty, kterými se fintech v Česku řídí.

Ohledně rivality fintechu a klasických bank se vyjádřil Michal Šmída „Nechceme nahradit banky, banky tady pořád budou. Nemáme vizi, že jdeme zničit. To není ambice nikoho z nás. Snažíme se vyplňovat nebo dělat určité služby nebo segmenty toho, co dnes dělá banka, lépe.“

Podle Adama Šoukala českým fintech firmám ukazují cestu země jako Estonsko, Lotyšsko, které jsou mnohem dál v digitalizaci. To je takový apel na naše regulátory a zákonodárce. To by se dalo zlepšit, poznamenal. „V Rogeru si považujeme toho, že naše služba dostává firmy a podnikatele do plusu. Prostě je to velmi jednoduchá, lehká transakce, všechno je online, je to na pár kliků,“ dodal Šoukal.

Záznam debaty můžete zhlédnout na našem Youtube: